Czy łóżka tapicerowane są ponadczasowe?

Czy łóżka tapicerowane są ponadczasowe?

Jakie powinno być idealne łóżko sypialniane? Przez lata próba odpowiedzi na to pytanie zwracała naszą uwagę na meble wygodne i funkcjonalne. Dziś jednak coraz więcej uwagi poświęca się temu, aby łóżko trafiające do sypialni było również rozwiązaniem ponadczasowym.

Znalezienie tego, które najlepiej odpowiada oczekiwaniom kupujących w tym zakresie, nie jest wcale trudne. Ponadczasowość to przecież jedna z najbardziej oczywistych cech, jakie posiadają łóżka tapicerowane.

Sercem łóżka tapicerowanego jest wezgłowie będące, w tym samym momencie, zarówno elementem funkcjonalnym, jak i ozdobnym. Tylko od nas zależy to, jakim materiałem będzie pokryte, a to przyczyni się do sposobu jego postrzegania. Wezgłowia tkaninowe nawiązują do klasycznych rozwiązań, choć doskonale sprawdzają się również tam, gdzie króluje styl skandynawski. Znakomitym rozwiązaniem jest jednak również zagłówek tapicerowany skórą – bardziej surowy, choć wcale nie mniej wygodny – odpowiadający tym osobom, które cenią sobie minimalizm i nowoczesność.